historické foto

Lokalita

Výlety do okolí

Mimo elektrokol mohou návštěvníci využít širokou nabídku dalších aktivit.

Jedná se o výlet terénním autem po nejkrásnějších koutech Jeseníků, jízda na koni, výlety na rodinou biofarmu s možností zapojit se do prací, tkaní látek, vodní mlýn. Tento výlet lze spojit s návštěvou míst jako hrad Slovinec, Rešovské vodopády, zámek Úsov, či hrad Bouzov, případně Jeskyně Mladeč.

V severní části Jeseníků jsou zajímavými místy Revíz a jeho mechová jezírka, Jeskyně Na Špičáku, Zlaté hory, lázně Jeseník, populární Lesní bar . Cestou můžete navštívit výrobu sýrů a specialit v Bělé Pod Pradědem, lázně Karlova Studánka a Hvězdu, základnu pro výlet na nejvyšší horu Moravy Praděd, či mýtické Petrovy kameny. Odtud vede značená trasa přímo na zápraží hotelu, takže se můžete nechat zavést na tato místa minibusem a zpět se vrátit procházkou.

LOUČNÁ NAD DESNOU

Zámek Loučná nad Desnou

- Původně lovecký zámeček s dochovanými renesančními klenbami je obklopen velkým parkem, který je na rozdíl od zámku přístupný veřejnosti. Předchůdce zámku- (lovecký zámeček) vystavěla tehdejší vrchnost - rod Žerotínů koncem 15. století. Od hotelu Pod Jedlovým vrchem 850 m 10 minut chůze.

Hrobka Klainů

- Rodiná hrobka Kleinů byla vybudována v letech 1886-1887. Za obdobným plotem z litiny a kolem centrální plastiky je umístěno šest národních desek. Pod nimi jsou pohřbeny- Franz I. S manželkou, Franz II. S manželkou a pět jeho potomků. Bratři Kleinové byli v 19.století evropsky proslulí podnikatelé. Původně šest bratrů začalo společně podnikat ve stavbách parků, rybníků, silnic a později železnic. Od hotelu Pod Jedlovým vrchem 1 km.

Hřbitovní kaple

- hřbitovní kapli neznámého autora z 18.století najdete na starém hřbitově v Kociánově. V čele kaple jsou umístěny náhrobní kameny dvou místních farářů. Strop kaple pak nabízí pohled na nástěnnou církevní malbu. Od hotelu Pod Jedlovým vrchem 1 km.

Rybník Kocián

- Na rybníku můžete vyzkoušet své rybářské štěstí či umění. Povolenku si můžete zakoupit na jeden den a chytit na ni až čtyři ryby. Za ulovené ryby pak zaplatíte cenu za kg podle akutního ceníku. Ryby Vám pak mohou upravit přímo v blízké rybářské Baště. Od hotelu Pod Jedlovým vrchem 900 m.

MARŠÍKOV

Kostel sv. Michaela

je cennou renesanční roubenou stavbou z roku 1609 s pozdějšími barokními a rokokovými úpravami. Kostel je kulturní památkou první kategorie. Od hotelu Pod Jedlovým vrchem 5 km.

VELKÉ LOSINY

Zámek Velké Losiny

– Na dolním okraji obce Velké Losiny stojí překrásný zámek, který je jednou z nejkrásnějších ukázek Moravské renesanční architektury. Temnou stránkou zámku je,že v 17.století neblaze proslul čarodějnickými procesy. (Film kladivo na čarodějnice). Areál zámku je památkově chráněn v roce 1995 byl prohlášen národní kulturní památkou. Je ve vlastnictví státu. Správu zajištuje Národní památkový ústav a je přístupný veřejnosti. Od hotelu Pod Jedlovým vrchem 8 km.

Popravčí dub

- Dub rostl naproti zámku mezi silnicí a železnicí, dnes jsou umístěny jen pozůstatky. Popravčí dub dostal své přízvisko podle události, ke které došlo 24 července 1662. Pod korunou stromu tu byli stati tři vůdci selského povstání pátrací okolních obcí- Krištof Winter z Maršíkova, Mikuláš Pecold z Vikýřovic a Hanuš Jašek z Velkých Losin. Od hotelu Pod Jedlovým vrchem 8 km.

Ruční papírna

- je podnik vzniklí koncem 16.století v obci Velké Losiny na severu Olomouckého kraje na úpatí Jeseníků. Firma je nejstarší papírenskou manufakturou na území střední Evropy, která navíc stále papír produkuje. Velkolosínská papírna je i nadále v provozu a vyrábí ruční papír pro Evropské či Americké zákazníky. Od hotelu Pod Jedlovým vrchem 6,5 km.